Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

Osmanlı Kültür ve Tarihi Yaz Okulu Osmanlı Türkçesi Dersleri

01.07.2016

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, İstanbul Bilimler Akademisi ve Üniversitemiz işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Osmanlı Kültür ve Tarihi Yaz Okulu’nun ön hazırlığı mahiyetinde Osmanlı Türkçesi dersleri Uzaktan Eğitim Merkezimizin sanal sınıf uygulaması ile başladı.

Uzaktan Eğitim modülüne 01-10 Haziran 2016 tarihleri arasında online başvuru ile öğrenci kabulü yapılacak. Modülde öğrenciler dersleri online olarak takip edebilecek, katılım gösterebilecek, materyal alışverişi yapabilecek, ders hocası ile ders içi ve dışı temas kurabilecek.  Yapılan derse ilişkin ilerleme ve yeterlilik düzeylerinin tespitinin elektronik ortamda yapılacağı program, Osmanlı tarih ve kültürü alanlarında Osmanlı Ortadoğu’su, Anadolu’su ve Rumeli’si (Balkanlar) bölgeleri kapsamında araştırma altyapısı oluşturacaktır.

Üç haftalık Uzaktan Eğitim modülünde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri belirlenen saatlerde (50×2=100 dakika halinde) iki ders halinde uygulanacak olan günlük eğitimler, öğrencilerin kendilerine özel tahsis edilmiş şifreler ile sisteme giriş yaparak takip edilebilecektir.

Uzaktan eğitim programında başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazanacaktır.

Uzaktan eğitim programında katılım ve başarı kriterlerini karşılayan öğrenciler için uygulamalı eğitim yapılması da ayrıca planlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgiye:

http://www.ibav.org/blog/osmanli-kultur-ve-tarihi-yaz-okulu-uzaktan-egitim-modulu/ adresinden ulaşabilirsiniz.